Vilnos plovimas/ džiovinimas/ kedenimas

 

 

  • Vilnos plovimo/džiovinimo paslauga

Manufaktūroje įrengtoje vilnos plovykloje užsakovams atliekame nukirptos vilnos ekologinio plovimo/džiovinimo paslaugas. Be avių vilnos plauname ir kitą vilną – alpakų, kupranugarių, ožkų, šunų… . Dėl merino vilnos ir ilgavilnių avių su sruoginėmis vilnomis (gotlando … ) specifiškumo taikomi atskiri paslaugų įkainiai. Po plovimo/džiovinimo operacijų vilna yra paruošta kedenimui. Atrinkta (netinkama vilna plovimui) grąžinama užsakovui. Plovimui priimame ne mažiau kaip 30 kg. vienos avių rūšies vilnos (viena plovimo mašinos įkrova). Sumaišytos (skirtingų avių rūšių) vilnos plovimui nepriimame.

 

Avių vilnos – atrinkimo/ekologinio plovimo/džiovinimo paslaugų kainoraštis

 

OperacijaKainaPVMVisoPastabos
Vilnos rankinis atrinkimas0,25 0,050,30Už pateiktos vilnos kg.
Vilnos plovimas/džiovinimas2,49 0,523,01Už atrinktos plovimui vilnos kg.
Alpakų (kupranugarių, ožkų, šunų...) vilnos plovimas/džiovinimas2,590,543,13Už atrinktos plovimui vilnos kg.
Merino vilnos plovimas/džiovinimas2,79 0,593,38Už atrinktos plovimui vilnos kg.
Ilgavilnės sruoginės vilnos plovimas/džiovinimas2,99 0,633,62Už atrinktos plovimui vilnos kg.

 

Kirptos (žalios/plako) avių vilnos apdirbimo proceso pirminis ir svarbiausias etapas – vilnos plovimas. Nuo vilnos plovimo technologijos ir joje naudojamų medžiagų iš esmės ir priklauso visa tolimesnė vilnos kokybė ir natūralumas.
Remiantis Šiaulių universiteto energetikos ir ekologiškai švarių technologijų mokslinio centro rekomendacijomis ir mūsų empiriniais tyrimais, įdiegtas AlkaWool vilnos plovimo technologinis procesas susideda iš:

(skaityti toliau)

1. Rankinio vilnos atrinkimo;
2. Mirkymo;
3. Ekologinio plovimo;
4. Skalavimo;
5. Gręžimo;
6. Rotorinio džiovinimo;
7. Džiovinimo infraraudonaisiais spinduliais ozono aplinkoje;
Pirmiausia nukirpta “žalia” vilna (plakas) rankiniu būdu perrenkama, atskiriant stambias priemaišas ir netinkamą tolimesniam apdirbimui vilną.
Kad nesusidarytų nuosėdos ant vilnos plaukelių (vėliau pasireiškiančios vilnos dulkėtumu ir bloga vilnos kokybe), vanduo plovimui (naudojamas iš 160 m. giluminio gręžinio) papildomai automatiniais filtrais minkštinamas ir nugeležinamas.
Priklausomai nuo vilnos rūšies ir užterštumo, vilna mirkoma vandenyje (plovimo mašinos būgne) nuo 15 iki 60 min. Keletą kartų prasukus būgną, mirkalas išleidžiamas.
Vilnos plovimas atliekamas modernizuotoje horizontalioje būgninėje plovimo mašinoje su pakopiniu garo padavimu ir plovimo vandens temperatūros palaikymu 35 ÷ 37 °C ribose. Kad plaunama vilna nesusiveltų, būgno greitis priklausomai nuo vilnos rūšies reguliuojamas 5 ÷ 15 aps/min ribose.
Išplauta vilna pirmą kartą skalaujama švariu vandeniu ta pačia plovimo mašina, antrą kartą centrifuginėje gręžimo mašinoje. Po gręžimo centrifugoje vilna džiovinama pirmoje pakopoje rotorinėse ventiliacinėse džiovinimo mašinose iki 37 °C. Antroje pakopoje – infraraudonųjų spindulių ir ozono aplinkos konvekcinėje spintoje iki 80 °C.
Po anksčiau išvardintų operacijų – vilnos švarumas – 90%.
Plovimo mašinos minimali užkrova 25 kg atrinktos vilnos, nominali – 30 kg. Vienai užkrovai sunaudojama iki 200 gramų skalbiklio, iki 1800 litrų vandens ir iki 9 kWh elektros energijos. < (grįžti)

Vilnos plovimui naudojamas žmogui ir aplinkai draugiškas natūralus ekologiškas lakštelinis muilo skalbiklis, gerai tirpstantis vandenyje, ir lengvai išskalaujamas. Jis pašalina sunkiai įveikiamus nešvarumus, nepakenkdamas vilnos plaukelių struktūrai, ir jos neįelektrindamas. Skalbiklio sudėtyje nėra dažiklių ir kvapių medžiagų, nėra fosfatų, bei optinių baliklių. Tai Respublikinio alergologijos centro patikrintas skalbiklis puikiai tinkantis net ir kūdikių nuo pat gimimo, bei alergiškų, ir sausos odos žmonių apatiniam trikotažui, ir patalynei skalbti. Priemonė sertifikuota (EU Ecolabel Cleaning Up License No.: LT6/003).
Labai nešvarios vilnos plovimo procese naudojamas priedas – valgomoji soda.

● Vilnos kedenimo paslauga

Užsakovams, kuriems atlikome vilnos plovimo ir džiovinimo operacijas, arba užsakovams turintiems pačių išsiplautos vilnos, manufaktūroje atliekame mašinines vilnos kedenimo paslaugas, nes rankinis kedenimas yra ypatingai imlus darbas, bei niekaip neužtikrina vilnos kokybės (švarumo).
Užsakovų išsiplautą vilną kedenimui priimame nuo 1 kg.

 

Vilnos kedenimo paslaugų kainoraštis Eur

 

OperacijaKainaPVMVisoPastabos
Pirminis kedenimas0,420,090,51Už iškedentos vilnos kg.
Antrinis kedenimas0,320,070,39Už iškedentos vilnos kg.

 

Išplauta ir išdžiovinta vilna būna susimetusi į gniužulus, dalinai išlieka ir augalinės kilmės priemaišos (pvz. varnalėšų spygliukai, ar šiaudų atplaišos …).
Manufaktūroje šešių velenų kedenimo mašina kedenant išplautą vilną pašalinami vilnos pūkai, trumpi vilnos plaukeliai ir visos kitos priemaišos likę po plovimo. Vilnos švarumas 96 % po pirmojo kedenimo, 98 % po antrojo.
Po kedenimo operacijų gaunamas pirminis vilnos produktas – palaidų vilnos plaukelių kuokštai. Jie yra skirti siūlų, ar karšinio gamybai, kimšimui, meniniam vėlimui.

AlkaWool technologija apdirbti palaidų vilnos plaukelių kuokštai yra grynai natūrali vilna ir išlaiko visas vilnos prigimtines savybes, gerąjį lanoliną (be prakaito riebalų), bei nepažeistus vilnos plaukelius.

SUSISIEKTI

 

Užpildykite formą ir mes jums atsakysime.
Pateikti duomenys tvarkomi pagal šioje svetainėje pateiktą privatumo politiką*