NAUJIENOS

 

AlkaWool klientų atsiliepimų knygos:

Jau ketvirtus metus iš eilės užsakome mūsų auginamų škudų avių vilnos plovimą ir karšimą.
Esame labai patenkinti atliekamų paslaugų ir produkcijos kokybe, bei atlikimo terminais.
Sėkmės šiame, avių augintojams reikalingame ir sudėtingame, kaip mums atrodo, archajiniame versle !
Ūkininkai Ramūnė ir Romas Guliokai, Plateliai, 2019

 

Pagamino norimo dydžio austos merino vilnos pagalvėles su pledais salono baldams.
Gražu ir švelnu įsikutuliuoti juose darganotais vakarais skaitant knygą.
Užsisakau tokias pagalves ir miegamajam.
Daina Makūnienė, Kauno raj., 2018

 

Iš mūsų auginamų tekselių avių vilnos pasiuvome antklodes. Pradžioje nesupratome jų išskirtinumo.
Kai šias antklodes iš mūsų rekvizavo mūsų vaikai, pirmą naktį permiegoję po senomis, pajutome aiškų miego diskomfortą.
Taigi nedelstami ir atlėkėme užsisakyti jau tik sau.
Nežinome kodėl, bet miegas po jomis tikrai nuostabus. Ačiu.
Po sekančių metų avių kirpimo, užsisakysime pakeitimui visą patalinę su mūsų vilna ir namuose, ir kaime.
Birutė ir Vygintas Malinauskai, Šiauliai, 2017

 

Pigiai nusipirkau turguje vilnos antklodę, bet jautėsi smarkus avių kvapas ir kažkoks lyg priplėkimas. Draugai patarė kreiptis į jus.
Išdezinfekavus antklodę, nemalonūs kvapai tikrai dingo, jaučiasi gaivumas.
Dezinfekavimui atvežiau ir visą kitą patalynę.
Diana Čepauskienė, Šiauliai, 2016

2019-04-02 Įsteigėme laboratoriją

       Kartais net nesusimastome, kad žmogus pramiega apie trečdalį savo gyvenimo. Miegas ne tik kasdieninis ritualas, bet ir kuriamo gyvenimo būdo, puikios jausenos ir sveikatos dalis. Gyvenimo tempui didėjant, nesibaigiantys darbai ir rūpesčiai pripildo kiekvieną kasdienybę įtampos ir nuovargio, o tai tiesiogiai persiduoda ir mūsų miegui.

(skaityti)

Sveikata – svarbiausias gyvenimo variklis, o gerai sveikatai, savijautai, bei nuotaikai palaikyti, ypatingai svarbią įtaką daro kokybiškas miegas. Jis ne tik padeda atgauti prarastas jėgas, bet ir sugrąžina į žmogaus gyvenimą šypseną, bei pakilias emocijas.
Miegas, kaip sveiko žmogaus neatsiejama būtis, vis plačiau tyrinėjamas. Galima išskirti dvi pagrindines tyrinėjimo miego kokybei kryptis:
● pirma – tai medicininė (tradiciškai plačiausiai nagrinėjama). Epidemiologiniais duomenimis, nemiga vargina 35 ÷ 40 % žmonių ir šią sritį tyrinėja medicina, nustatydama priežastinius miego sutrikimų faktorius. Šioje srityje ES šalis vienijanti yra Europos miego tyrimų draugija.
Lietuvoje miego tyrimai jau anksčiau buvo sutelkti Kaune (epilepsija, kvėpavimo takų ligos) ir Palangoje (širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai). 2000 m. Profesorės Vandos Liesienės iniciatyva įsteigta Lietuvos miego medicinos draugija (LMMD), kuri yra Europos Nacionalinių miego draugijų asamblėjos pilnateisė narė. Lietuvoje jau veikia eilė miego sutrikimo tyrimų centrų, kuriose naudojant polisomnografus diagnozuojami miego sutrikimai ir taikomos šiuolaikiškos gydymo priemonės.
● antra kryptis – tai tyrinėjimai skirti sveiko miego aplinkos sukūrimui.
Šioje srityje pasitelkiant sveikatos, higienos, biochemijos, architektūros, interjero, tekstilės ir techninių sričių specialistus nagrinėjami aplinkos sveikam miegui sukūrimo kriterijai, kaip:
– miegamųjų įrengimo architektūriniai, interjeriniai, biocheminiai ir techniniai sprendiniai;
– lovų, čiužinių, patalų kokybiniai faktoriai;
– aktyvios ir sveikatinančios miego aplinkos sudedamosios dalys;
– antklodžių, pagalvių, antčiužinių, patalynės cheminiai, ergonominiai ir sveikatinimo tyrimai (kurie kartais atskleidžia ir visai negeras verslo tendencijas siekti pelno klientų sveikatos sąskaita).

Asocijuotos miego struktūros:

Europos miego tyrimų draugija –

Lietuvos miego medicinos draugija –

Manufaktūroje, pagal antrąją tyrinėjimo miego kokybei gerinti kryptį, įsteigta AlkaWool Miego Aplinkos ir Vilnos Laboratorija tirianti, klasifikuojanti ir platinanti miego ir miegančiojo tiesioginių materialiosios aplinkos sudedamųjų dalių gerinimo sprendinius, bei sveikatinančias vilnos savybes.
Pirmasias rekomendacijas rasite šios svetainės puslapyje GAMINIAI PATALŲ KOMPLEKTAI / LABORATORIJA

2019-03-01 Jau gaminame unikalius vilnos gaminius su Baltijos gintaru – sukcinitu

       Gintaras formavosi apytiksliai prieš 50 mln. m., kai Baltijos jūros baseine vešėjo masyvūs mišrieji subtropiniai miškai. Antikiniais laikais žodis gintaras reiškė būtent Baltijos gintarą.

(skaityti)

Nors tuo metu Europoje buvo ir kitų gintaro šaltinių, Baltijos gintaras buvo laikomas vertingiausiu ir kokybiškiausiu.  Ilgainiui atsirado Gintaro kelias, kuriuo antikos pirkliai pasiekdavo rytinę Baltijos pakrantę. Manoma, kad neolito metu gintaras iš Pabaltijo jau pasiekdavo  Egiptą  (gintarinių karolių yra rasta Egipto faraonų  kapuose), Mažają Aziją, Mesopotamiją. Intensyvi prekyba prasidėjo XVI a. pr. m. e., kai finikiečiai  jūrų keliu pasiekė pagrindinius gintaro gavimo centrus. Graikai ir romėnai labai vertino gintarą ir vadino jį „Šiaurės auksu“. Gintarą romėnai naudojo farmacijoje – gintaras naudotas kaip priemonė nuo įvairių ligų.
Vertingiausias yra Baltijos gintaras – sukcinitas (pušies Pinus succinifera Conwentz sakai – sudėtis: anglis, deguonis ir vandenilis). Jis sušilęs iki žmogaus kūno temperatūros pradeda išskirti gintaro rūgštį (garus). Šios rūgšties esama visose augalų bei gyvūnų ląstelėse, ji dalyvauja labai svarbiame procese – energijos apykaitoje. Ištyrus pasirodė kad gintaro rūgštis pasižymi apsauginiu poveikiu, t.y. padidina ląstelių gyvybingumą nepalankiomis sąlygomis ir pagerina deguonies pasisavinimą ląstelių lygiu. Gintaro rūgštis plačiai naudojama kosmonautų, lakūnų bandytojų, povandeninių laivų ekipažų, specialiosios paskirties būrių, narų rengimo ir reabilitacijos metu, kai nuolat reikia ištverti didžiulius fizinius ir psichologinius krūvius. Gintaro rūgštis per trumpą laiką suteikia organizmui „supersavijautos“, „superjėgos“, „superenergijos“ poveikį organizmui, nualintam didelių fizinių ir emocinių krūvių.
Gintaras, gintaro pudra, gintaro rūgštis, gintaro aliejus, gintaro arbata ir kiti produktai su gintaru vis plačiau pradedami naudoti kaip ženkli sveikatinanti ir gydomoji priemonė. Reabilitacijai ir sveikatinimui Kaune įrengtas „Gintaro kambarys“ (vienas iš penkių pasaulyje), Palangoje – „Saulės“ gintaro pirtis (vienintelė pasaulyje).
Gamindami sveikatinančius gaminius su lietuviška avių vilna, pradėjome gaminti unikalius aktyvius sveikatinančius vilnos gaminius su integruotu juose Baltijos gintaru – sukcinitu. Vilnoje integruotas gintaras, prie žmogaus kūno temperatūros išskiriantis gintaro rūgštį, sukuria kompleksiškai efektyvius, teigiamai veikiančius žmogaus imuninę sistemą ir palankius mus supančiai gyvenamajai aplinkai efektyvius darinius. < (grįžti)

Gintaro rūgštis (skaityti) ►
http://onko-stop.lt/index.php/lt/straipsniai/gintaro-rugsties-paslaptys/

Gintaro nauda sveikatai (skaityti) ► https://www.sveikaszmogus.lt/Terapijos-1507-Gintareli_gintareli_dovanok_man_sveikatele

Plačiau apie mūsų gaminius su vilna ir gintaru, bei kitus naujus sveikatinančius produktus rasite šios svetainės dalyje GAMINIAI.

2018-06-16 Dalyvavome parodoje

2017-10-11 Dalyvavome seminare

Tvari mada – nuo avies auginimo iki aukščiausios klasės dizaino

Seminarą vedė viešnios iš Norvegijos – Ingun Grimstad Klepp Norvegijos Oslo ir Akershuso universiteto taikomosios mokslų kolegijos (HIOA) profesorė dirbanti tekstilės klausimais ir  žurnalistė Tone Skårdal Tobiasson.

(skaityti)

Ingun dalyvavo steigiant NICE (Šiaurės iniciatyvą Clean & Ethical) ir įsteigė Šiaurės mados asociaciją. Kartu su Tone jos dirba su tvarumo projektais, daugiausia su Norvegijos vilnos vietinėmis bendrijomis bei su sveikatinimo problemomis susijusiais projektais ir tuos projektus populiarina. Darbus finansuoja Norvegijos mokslinių tyrimų taryba. Vietos bendrijų ir ūkininkų skatinimas, vertės, o ne apimties augimas – naujas požiūris į mados industrijos tvarumą. Buvo pateikti pavyzdžiai kaip dirbama Norvegijoje, derinant vertybių grandinę nuo avių auginimo, natūralios vilnos prioriteto iki galutinio aukščiausios klasės dizaino.

 2016-12-05 Ilgai lauktą gimtadienį prisimenant 

2016 m. balandžio mėn. 2 d. klientams buvo pristatytas Vilnos amatų centras AlkaWool. Jame įrengti vilnos plovimo, džiovinimo, kedenimo, karšimo, sauso ir šlapio vėlimo, dezinfekavimo, siuvimo, bei rankinio vėlimo barai su naujausiais įrengimais.
Vilnos amatų centre atliekame visas vilnos apdirbimo paslaugas ir gaminame gaminius tik su 100 % natūralia vilna.
Sveikiname pirmuosius klientus užsisakiusius pas mus paslaugas: Vytautą Sakalą, Virginiją Pukelienę (UAB „Verslo konsultavimo grupė“), Agnietę Merkliopaitę, Daivą Šeškauskaitę (UAB „Kruenta“), Dainą Zenkevičienę, ūkininkus Ramunę ir Romą Guliokus.
Kviečiame avių augintojus, vilnos puoselėtojus ir amatininkus pasinaudoti mūsų atliekamomis paslaugomis, o visus vertinančius natūralumą, įsigyti mūsų išskirtinius gaminius su vilna. Šį gruodžio mėnesį Kalėdinės nuolaidos ! Laukiame jūsų !