Apie mus

Vilnos Manufaktūra AlkaWool ( iki 2018-11-01 Vilnos amatų centras AlkaWool) veiklą pradėjo 2016 m.  Ji įsikūrusi Šiaulių rajone, 3,3 km atstumu nuo Šiaulių miesto Kelmės kryptimi (kelias A12) ir 175 m.  nuo Aukštelkės  Šv. Antano Paduviečio bažnyčios Gilvyčių kryptimi (kelias 4004).

Manufaktūros tikslas – suteikti Lietuvoje vis didėjančiam avių augintojų skaičiui kompleksines ekologiškas kirptos („žalios“) vilnos apdirbimo paslaugas, gaminti ir parduoti AlkaWool  prekės ženklo aukštos kokybės tik su  100 % grynai natūralia (be cheminio apdirbimo) lietuviška vilna įvairius sveikatinančius produktus.

Manufaktūra įrengta 2015 m. naujos statybos 500 m² pastatuose. Remiant gamtosaugines iniciatyvas – manufaktūroje 50 % energijos pagaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės, vėjo ir gruntinių šilumokaičių.

 

     Manufaktūroje yra įrengta  vienintelė ekologinė vilnos plovykla Baltijos šalyse.

 

     Manufaktūroje taip pat įrengti vilnos džiovinimo, kedenimo, karšimo, sauso ir šlapio vėlimo, dezinfekavimo, siuvimo, bei rankinio vėlimo barai su naujausiais įrengimais, manufaktūriniame vilnos apdirbime palengvinančiais rankų darbą.  

     Nuo pasaulinių pramoninių vilnos apdirbimo technologinių procesų (t. skč. ir individualių), kuomet apdirbant vilną (plaunant, karšiant, sodrinant) naudojamos įvairios cheminės medžiagos suardančios vilnos plaukelių struktūrą ir taip padarančios vilną „negyvą“, AlkaWool  vilnos apdirbimo technologija  išimtinai skiriasi nuo pramoninės ir remiasi manufaktūriniais tradiciniais tautinio paveldo, bei šiuolaikiniais ekologiniais vilnos apdirbimo procesais, kuomet apdirbta vilna išlieka 100 % grynai natūrali ir vilnos plaukeliai išlaiko visas savo prigimtines gamtos duotas savybes.

Ekologija nėra mada, tai požiūris į gyvenimą!

  • Šioje svetainėje rasite informaciją apie vilną, jos išskirtines savybes ir jos suderinamumą su kitomis natūraliomis medžiagomis, bei galėsite užsisakyti kokybiškas ir ekologiškas vilnos apdirbimo paslaugas.
  • Pagaminsime iš jūsų pateiktos vilnos  gaminius, ar nusipirksite jums tinkančius  AlkaWool    prekės ženklo gaminius su 100 % grynai natūralia vilna.
  • Kviečiame avių augintojus, vilnos amatininkus, vilnos karšyklas, vilnos siūlų verpyklas plauti vilną mūsų ekologinėje vilnos plovykloje ir atlikti kitas kokybiškas vilnos apdirbimo paslaugas.
  • Didmenininkams ir mažmenininkams sutartinėmis sąlygomis tiekiame mūsų gaminius realizavimui Lietuvoje ir užsienyje.
  • Pastoviems klientams taikome nuolaidas.

Apie mus 2016 metais žiūrėti video  https://www.facebook.com/alkawool/videos/809893085778525/

Nuo 2016 m. mūsų paslaugomis jau naudojasi virš šimto avių augintojų iš Lietuvos ir kitų Baltijos šalių.