2019-01-02 Jau gaminame vilnos gaminius su Baltijos gintaru – sukcinitu

Gintaras formavosi apytiksliai prieš 50 mln. m., kai Baltijos jūros baseine vešėjo masyvūs mišrieji subtropiniai miškai. Antikiniais laikais žodis gintaras reiškė būtent Baltijos gintarą. Nors tuo metu Europoje buvo ir kitų gintaro šaltinių, Baltijos gintaras buvo laikomas vertingiausiu ir kokybiškiausiu.  Ilgainiui atsirado Gintaro kelias, kuriuo antikos pirkliai pasiekdavo rytinę Baltijos pakrantę. Manoma, kad neolito metu gintaras iš Pabaltijo jau pasiekdavo  Egiptą  (gintarinių karolių yra rasta Egipto faraonų  kapuose), Mažają Aziją, Mesopotamiją. Intensyvi prekyba prasidėjo XVI a. pr. m. e., kai finikiečiai  jūrų keliu pasiekė pagrindinius gintaro gavimo centrus.Graikai ir romėnai labai vertino gintarą ir vadino jį „Šiaurės auksu“. Gintarą romėnai naudojo farmacijoje- gintaras naudotas kaip priemonė nuo įvairių ligų.

Vertingiausias yra Baltijos gintaras – sukcinitas (pušies Pinus succinifera Conwentz sakai – sudėtis: anglis, deguonis ir vandenilis). Jis sušilęs iki žmogaus kūno temperatūros pradeda išskirti gintaro rūgštį (garus). Šios rūgšties esama visose augalų bei gyvūnų ląstelėse, ji dalyvauja labai svarbiame procese – energijos apykaitoje. Ištyrus pasirodė kad gintaro rūgštis pasižymi apsauginiu poveikiu, t.y. padidina ląstelių gyvybingumą nepalankiomis sąlygomis ir pagerina deguonies pasisavinimą ląstelių lygiu. Gintaro rūgštis plačiai naudojama kosmonautų, lakūnų bandytojų, povandeninių laivų ekipažų, specialiosios paskirties būrių, narų rengimo ir reabilitacijos metu, kai nuolat reikia ištverti didžiulius fizinius ir psichologinius krūvius. Gintaro rūgštis per trumpą laiką suteikia organizmui „supersavijautos“, „superjėgos“, „superenergijos“ poveikį organizmui, nualintam didelių fizinių ir emocinių krūvių.

Gintaras, gintaro pudra, gintaro rūgštis, gintaro aliejus, gintaro arbata ir kiti produktai su gintaru vis plačiau pradedami naudoti  kaip ženkli sveikatinanti ir gydomoji priemonė. Reabilitacijai ir sveikatinimui Kaune įrengtas „Gintaro kambarys“ (vienas iš penkių pasaulyje),  Palangoje – „Saulės“ gintaro pirtis (vienintelė pasaulyje).

      Vilnos Manufaktūra AlkaWool  gamindama sveikatinančius gaminius su lietuviška avių vilna, nuo 2019 m. sausio mėn. pradeda gaminti vilnos gaminius ir su integruotu juose Baltijos gintaru – sukcinitu. Tik ši gintaro rūšis leidžia sukurti kompleksiškai efektyvius sveikatinančius produktus teigiamai intensyviau veikiančius žmogaus organizmą ir palankesnius supančiai gyvenamajai aplinkai.

      Apie naujieną pasaulyje – mūsų gaminamą sveikatinančią gintarinę antklodę ir kitus naujus AlkaWool  prekės ženklo produktus su gintaru ir vilna rasite šios svetainės skiltyje “Gaminiai”.